Strefa Pacjenta

22 8261 160

784 677 618

Wychodząc Państwu naprzeciw i mając na uwadze Państwa czas, proponujemy aby zapoznali się Państwo z zamieszczonymi wskazówkami dotyczącymi przygotowania do niektórych badań wykonywanych w naszej przychodni, zasadach rejestracji oraz uzyskiwania dokumentacji medycznej. Mamy nadzieję, że dzięki tym wskazówkom uda się uniknąć stresujących dla Państwa sytuacji oraz zapobiec nieprawidłowościom.

 • Jak przygotować się do badań:

  Regulamin działania recepcji i przyjmowania pacjentów w Bodyclinic w czasie pandemii COVID-19 1) Przyjmowani są jedynie pacjenci na konkretną godzinę po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. 2) Między wizytami kolejnych pacjentów w gabinecie powinna być zachowana przerwa min.5 minutowa w celu przewietrzenia pomieszczenia. 3) W trakcie potwierdzania wizyt personel recepcyjny obowiązany jest ustnie bądź pisemnie poinformować pacjenta, iż wizyta w przychodni może się odbyć jedynie w przypadku braku objawów infekcji u pacjenta. 4) W razie zaobserwowania u pacjenta przyjmowanego przy ladzie recepcyjnej przez personel recepcyjny objawów takich jak kaszel, katar lub innych mogących wskazywać na trwającą infekcję personel recepcyjny obowiązany jest odmówić przyjęcia pacjenta. 5) Każdy pacjent po wejściu do recepcji ma mierzoną temperaturę ciała termometrem elektronicznym bezdotykowym przez osobę znajdującą się w recepcji. Do tej czynności osoba w recepcji obowiązana jest mieć prawidłowo założone rękawiczki jednorazowe, przyłbicę, maskę zakrywającą usta i nos oraz fartuch. 6) Każdy pacjent ma obowiązek posiadania właściwie założonej maski, która powinna zakrywać nos i usta oraz rękawiczek jednorazowych. Jeśli Pacjent nie posiada któregoś z wymienionych środka ochrony osobistej należy niezwłocznie wydać go pacjentowi z zasobów przychodni. 7) W przypadku stwierdzenia objawów infekcji u siebie personel recepcyjny obowiązany jest niezwłocznie powiadomić o tym pracodawcę i nie stawiać się w miejscu pracy do czasu powrotu do zdrowia. 8) W recepcji wprowadzone zostają następujące działania zapobiegawcze: a) Osłona z plexi na ladzie recepcyjnej b) Dostęp dla personelu do jednorazowych rękawiczek, masek, płynów dezynfekcyjnych, fartuchów, przyłbic z plexi. 9) W przychodni może jednoczasowo przebywać: a) 1 osoba personelu recepcyjnego b) 3 pacjentów (1 w gabinecie lekarskim, 1 w przedsionku, 1 w pomieszczeniu recepcyjnym) z zachowaniem minimum 2 m odległości. c) 1 lekarz lub konsultant 10) Schemat przestrzenny przebiegu wizyty pacjenta powinien być następujący: a) Pacjent wchodzi do przychodni wejściem od pasażu Arnolda Szyfmana b) Personel recepcyjny dokonuje pomiaru temperatury, Pacjent dokonuje rejestracji, uiszcza płatność przy ladzie recepcyjnej c) Pacjent oczekuje na wizytę u lekarza/konsultanta jeśli jest miejsce na kanapie w przedsionku lub na kanapie w pomieszczeniu recepcyjnym. d) Lekarz/ konsultant osobiście wychodzi po pacjenta oczekującego na wizytę. e) Po zakończonej wizycie lekarz/konsultant odprowadza pacjenta do wyjścia z przychodni znajdującego się od strony ul. Oboźnej.

  • Badanie krwi

   Przygotowanie do badania krwi należy zacząć już dzień wcześniej. Prosimy unikać ciężkostrawnych, tłustych i słodkich posiłków, prosimy również zrezygnować z używek. Do punktu pobrań prosimy zgłosić się na czczo.

  • Badanie moczu

   Przed badaniem należy zaopatrzyć się w pojemnik jednorazowy (badanie ogólne moczu) lub sterylny (posiew moczu). Pojemniki dostępne są w Punkcie pobrań lub do kupienia w aptece. Mocz na posiew i do badania ogólnego pobiera się rano po nocnym spoczynku. Przed pobraniem próbki moczu należy dokładnie, ciepłą wodą z mydłem umyć ręce, a następnie ujście cewki moczowej (u kobiet w okolicach sromu, od przodu w kierunku odbytu, a u mężczyzn żołądź po odsunięciu napletka). Do wytarcia powinien zostać użyty jednorazowy ręcznik. Zachowanie ścisłych zasad higieny ma na celu pozbycie się z powierzchni ciała bakterii, które, po dostaniu się do próbki mogą zafałszować wyniki badań.

   Do pojemnika oddaje się mocz z tzw. „środkowego strumienia” - najpierw należy oddać pierwszą niewielką ilość moczu do toalety, a dopiero potem pobrać mocz do pojemnika. Końcową porcję moczu należy znowu oddać do toalety. Pobrana próbka moczu do badania powinna mieć od 50 do 100 mililitrów.

   Pojemnik z pobraną próbką moczu należy szczelnie zamknąć i jak najszybciej dostarczyć do Punktu pobrań.

  • Badanie USG

   Dzień przed badaniem prosimy o stosowanie diety lekkostrawnej, z wyłączeniem surowych jarzyn, owoców i ciemnego pieczywa.

   6 godzin przed badaniem prosimy nie przyjmować pokarmów, nie pić żadnych płynów poza niesłodzoną wodą niegazowaną, w szczególności kawy i mocnej herbaty.

   1 - 2 godziny przed badaniem prosimy o wypicie 1 do 4 szklanek wody niegazowanej i nieoddawanie moczu. Ilość wypitego płynu potrzebna do wypełnienia pęcherza jest zależna od czynników indywidualnych. Prosimy wypełnić pęcherz w taki sposób, aby był średnio wypełniony, ale nie maksymalnie.

  • Badanie Fibroscan

   Prosimy aby na 3 godziny poprzedzające badanie nie przyjmować żadnych pokarmów i płynów. Przyjmowane na stałe leki można popić niewielką ilością wody. Ponieważ do badania trzeba odkryć górną połowę brzucha oraz prawy bok klatki piersiowej kobiety nie powinny zakładać jednoczęściowych sukienek, które komplikują odsłonięcie tej okolicy.

 • Dokumentacja medyczna

  W celu uzyskania dostępu do dokumentacji medycznej prosimy o wypełnienie wniosku o udostępnianie dokumentacji medycznej. Dokumentacja wydawana jest nie później niż w terminie 7 dni od daty złożenia wniosku. Szczegółowe zasady wydawania dokumentacji medycznej znajdują się w treści wniosku.

 • Zasady rejestracji

  Prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją pod numerem telefonu : tel. 22 826 11 60, tel. kom. 784 677 618.

  Przychodnia czynna jest w godzinach: pn-czw od 8 do 20, w piątki 9-20, w soboty 9-13.

 • Dojazd

  Do przychodni można dojechać: metrem - stacja Warszawa Wileńska (stamtąd 10 minut przejść pieszo) oraz autobusem (przystanek Sierakowskiego ) o numerze 162* (stamtąd 3 minuty przejść pieszo).

 • Formularze

  Wniosek o udostępnienie dokumentacji medycznej