Zespół

Lekarz

dr med. Agata Malenda

Lekarz

dr med. Agata Malenda, lekarz

dr med. Agata Malenda

Lekarz

 • Informacje ogólne

  Dr n. med Agata Malenda zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń hematologicznych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Hematologii Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie oraz w Klinice Hematologii, Transplantologii oraz Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obok specjalizacji z hematologii, nadal pracuje jako specjalista chorób wewnętrznych oraz lekarz hospicjum domowego. W pracy zawodowej ważne są dla niej zarówno stosowanie najlepszych praktyk oraz standardów postępowania medycznego, jak również empatyczna komunikacja z pacjentem. Wierzy, że jedynie rozwiązania łączące wiedzę medyczną oraz możliwości socjalne i psychofizyczne pacjenta są w stanie doprowadzić do optymalnego procesu diagnostyczno-terapeutycznego. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności medyczne, psychologiczne oraz komunikacyjne. Od 2020 roku jest członkiem Instytutu Dobrej Śmierci, zaś w 2021 roku ukończyła studia podyplomowe "Uważność i współczucie. Podstawy, badania i psychoterapia" w ramach uczelni SWPS. Poza pracą kliniczną, z przyjemnością dzieli się zdobytym doświadczeniem, m.in. współpracując z Wydziałem Medycznym Uczelni Łazarskiego oraz inicjatywą społeczną Polki w Medycynie.

  Specjalizacje:

  - Choroby Wewnętrzne

  - Hematologia

   

   

 • Wykształcenie

  - I Wydział Lekarski, Warszawski Uniwersytet Medyczny

  - doktor nauk medycznych (2013)

  - Studia Podyplomowe Uniwersytet SWPS w Warszawie, kierunek: " Uważność i współczucie. Podstawy, badania i psychoterapia"

  - kursy i szkolenia w zakresie opieki paliatywnej

  - udział w licznych kursach oraz kongresach naukowych

 • Doświadczenie zawodowe

  -specjalista hematolog w Poradni Hematologicznej w Klinice Hematologii, Transplantologii oraz Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (od 2022)


  -lekarz specjalizujący się w dziedzinie hematologii w Klinice Hematologii, Transplantologii oraz Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2019-2022)


  -starszy asystent w Oddziale Chorób Wewnętrznych oraz Geriatrii Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim (od 2019 roku)


  -lekarz specjalizujący się w dziedzinie chorób wewnętrznych w Klinice Hematologii Instytutu Hematologii oraz Transfuzjologii w Warszawie (2013-2019)

 • Leczone choroby

  - Choroby hematologiczne

  - Białaczka

  - Niedokrwistość

  - Małopłytkowość

  - Zaburzenia ilości krwinek białych

  - Zaburzenia krzepnięcia

  - Powiększone węzły chłonne

  - Schorzenia internistyczne

  - Konsultacje z zakresu opieki paliatywnej

   

 • Linki

   doktormalenda.pl 

  https://www.znanylekarz.pl/agata-malenda/internista-hematolog/warszawa

 • Grafik przyjęć

  Czwartki:

  13:30-16:30 (dwa razy w miesiącu)

Umów wizytę drogą kalendarzy internetowych

Do większości specjalistów możesz szybko i wygodnie umówić wizytę przez Internet. Do niektórych specjalistów obowiązują zapisy telefoniczne.

Zapisy on-line