Zespół

Lekarz

dr med. Marcin Możański

Lekarz

dr med. Marcin Możański, lekarz

dr med. Marcin Możański

Lekarz

 • Informacje ogólne

  Dr med. Marcin Możański pełni funkcję Kierownika Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

  W Bodyclinic dr Marcin Możański odpowiada za anestezjologiczną kwalifikację Pacjentów do chirurgicznego leczenia otyłości. To ważny etap procesu kwalifikacji do operacji bariatrycznych ze względu na występujące u osób chorujących na otyłość zmiany w układzie oddechowym i układzie krążenia oraz liczne choroby towarzyszące, które istotnie wpływają na przebieg znieczulenia. Zdarza się, że ograniczenia wydolności wymagają wdrożenia postępowania przygotowującego Pacjenta do operacji.

  Dr Marcin Możański posiada wieloletnie doświadczenie związane z anestezjologicznymi aspektami chirurgicznego leczenia otyłości, które wymaga specjalistycznej opieki anestezjologicznej. Z powodu zmian anatomicznych – zwiększonego obwodu szyi, zwiększonej objętości tkanki tłuszczowej w gardle, zmniejszonego rozwarcia ust - większym wyzwaniem staje się np. ew. wykonanie intubacji, która podczas operacji bariatrycznej wymaga szczególnej sprawności ze względu na fakt, że osoby chorujące na otyłość znacznie szybciej zużywają tlen i mają mniejsze jego rezerwy.

 • Specjalizacje

 • Grafik przyjęć

  Poniedziałki:

  16:00-20:00 (dwa razy w miesiącu)

Umów wizytę drogą kalendarzy internetowych

Do większości specjalistów możesz szybko i wygodnie umówić wizytę przez Internet. Do niektórych specjalistów obowiązują zapisy telefoniczne.

Zapisy on-line