Aktualności

 • 15.05.2023

  Wsparliśmy szpital w Wołominie we wdrożeniu procedur zw. z ChLO

  Prof. Krzysztof Paśnik na zaproszenie Dyrektora Szpitala oraz Ordynatora Oddziału Chirurgicznego w Wołominie podjął się pomocy w utworzeniu ambulatorium chirurgicznego leczenia otyłości oraz szkolenia zespołu chirurgicznego w zakresie m.in procedur minimalnieinwazyjnych. W maju w ramach tej współpracy wykonano w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie pierwszy zabieg z zakresu chirurgii bariatrycznej u chorej całkowicie przygotowywanej przez zespół szpitala.

   – Operację przeprowadziliśmy u chorej z otyłością II stopnia. Po planowym przygotowaniu, które trwało około czterech miesięcy, pacjentka została zakwalifikowana do rękawowej resekcji żołądka – mówi prof. Krzysztof Paśnik. – Operacja polegała na usunięciu 90 proc. żołądka, co prowadzi do znacznej restrykcji przyjmowania pokarmów. Jednocześnie usunęliśmy także sporą część receptorów greliny, która jest hormonem odpowiedzialnym za łaknienie. I to są dwa skutki tej operacji – mniejszy żołądek i obniżenie łaknienia.

  Centrum Leczenia Otyłości w Przychodni Bodyclinic

  Centrum Leczenia Otyłości  w Przychodni Bodyclinic, wiodący w Polsce ośrodek bariatryczny, powstało w 2011 r. w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie w zakresie profesjonalnej i kompleksowej terapii w walce z otyłością. Zespół Centrum Leczenia Otyłości ma na swoim koncie tysiące przeprowadzonych operacji bariatrycznych. Jego twórca - prof. dr hab. n. med. Krzysztof Paśnik, większość swojej kariery zawodowej oraz pracy naukowej poświęcił doskonaleniu chirurgicznego leczenia otyłości, ratując życie wielu chorym. Współpracujący ze sobą w ramach tego zespołu lekarze oraz specjaliści z różnych dziedzin, dbają o to by wyniki i bezpieczeństwo leczenia stały na najwyższym poziomie.

Umów wizytę drogą kalendarzy internetowych

Do większości specjalistów możesz szybko i wygodnie umówić wizytę przez Internet. Do niektórych specjalistów obowiązują zapisy telefoniczne.

Zapisy on-line