Aktualności

 • 17.07.2021

  Zabiegi założenia balonów dożołądkowych w Przychodni BodyClinic

  Opieka nad chorymi z otyłością jest ważną sferą działalności Przychodni BodyClinic. Od ponad 10 lat nasi Pacjenci ze wsparciem ekspertów wielospecjalistycznego zespołu Centrum Leczenia Otyłości w ramach BodyClinic wracają do zdrowia i zyskują nową perspektywę na zdrowsze życie.
  Nie wszyscy jednak mogą skorzystać z chirurgicznego leczenia otyłości. Są sytuacje w których operacja nie jest możliwa do przeprowadzenia. Dla takich chorych, zakładanie balonów żołądkowych jest skuteczną i bezpieczną metodą umożliwiającą utratę nadmiarowych kilogramów, co w wielu przypadkach jest kwestią zdrowia a nawet życia. Metoda ta może być również pomostem, aby lepiej przygotować się do chirurgicznego leczenia otyłości.

  Nasi specjaliści - chirurg dr Michal Janik oraz gastrolog dr Piotr Gietka zdecydowali o podjęciu współpracy z czołowymi producentami balonów żołądkowych zakładanych na 6 lub 12 miesięcy. Na zabiegi kierują nasi chirurdzy: profesor Krzysztof Paśnik, dr Michał Janik, dr Emil Jędrzejewski, dr Andrzej Kwiatkowski i dr Stanisław Wolanin. Cała procedura dotycząca postępowania z Chorymi, którzy w Bodyclinic kierowani są do założenia balona dożołądkowego opracowana została przez Michal Janik. Uwzględnia ona zarówno sam nieoperacyjny zabieg endoskopowego założenia balona, ale również opiekę specjalistów Centrum Leczenia Otyłości: psychologów, dietetyków oraz fizjoterapeutów.
  W sobotę 10 lipca br. nasz zespół endoskopowy wspólnie z doktorem Janikiem przeprowadził w Pracowni Endoskopii Przychodni BodyClinic cztery zabiegi: założenia 3 balonów i usunięcia 1 balonu żołądkowego. Pacjenci czują się dobrze, są w stałym kontakcie z naszym Zespołem.
  Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat bezoperacyjnego, endoskopowego zakładania balonów żołądkowych w BodyClinic i na konsultacje do ekspertów naszego Centrum Leczenia Otyłości.

W naszej Przychodni możesz umówić wizytę przez Internet

Zachęcamy do zapisów online.

Zapisy on-line