Zespół

Lekarz

dr med. Joanna Ligocka

Lekarz

dr med. Joanna Ligocka, lekarz

dr med. Joanna Ligocka

Lekarz

 • Informacje ogólne

  Doktor Joanna Ligocka jest absolwentką I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Staż podyplomowy i rezydenturę z chirurgii ogólnej odbyła w Centralnym Szpitalu Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W ramach specjalizacji w Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby szkoliła się w chirurgii wątroby i dróg żółciowych, technikach chirurgii małoinwazyjnej, diagnostyce endoskopowej i endoskopii zabiegowej przewodu pokarmowego i dróg żółciowych. Szkolenie z zakresu endoskopii odbywała pracując na codzień w Pracowni Endoskopowej CSK WUM z wybitnymi specjalistami: dr Janem Pertkiewiczem i dr Sławomirem Koziełem. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego uzyskała certyfikaty Sekcji endoskopowej Towarzystwa Chirurgów Polskich w zakresie endoskopii górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Obecnie lekarz Joanna Ligocka jest zatrudniona na etacie starszego asystenta w Pracowni Endoskopowej CSK WUM oraz rozpoczęłam specjalizację z gastroenterologii w Klinice Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych CSK WUM.

  Joanna Ligocka prace kliniczną łączy z rozwojem naukowym odbywając liczne staże kliniczno-naukowe w kraju oraz za granica (Kings College of London, Massachusetts General Hospital w Bostonie oraz New York Presbyterian Hospital). Przy współpracy z ośrodkiem w Homburgu przeprowadziła badania nad „Wynikami leczenia chorych na raka pęcherzyka żółciowego z uwzględnieniem roli błonowych mikrocząsteczek nowotworowych”, których analiza stanowiła temat jej pracy doktorskiej, obronionej przed Radą Dyscyplin Naukowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w czerwcu 2021 roku.

   

  Specjalizacje: 
  Chirurgia ogólna (2015-2021)
  Gastroenterologia (2022 - obecnie)

 • Specjalizacje

 • Wykształcenie

  I Wydział Lekarski, Warszawski Uniwersytet Medyczny


  Doktor nauk medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2021)

 • Doświadczenie zawodowe

  Starszy asystent w Centralnym Szpitalu Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie (2021-obecnie)

  Rezydent w Centralnym Szpitalu Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie  (2015-2021)

   

 • Certyfikaty

  Certyfikat umiejętności Sekcji Endoskopowej Towarzystwa Chirurgów Polskich w zakresie wykonywania zabiegów endoskopowych w obrębie górnego odcinka przewodu pokarmowego (2019)
  Certyfikat umiejętności Sekcji Endoskopowej Towarzystwa Chirurgów Polskich w zakresie wykonywania zabiegów endoskopowych w obrębie dolnego odcinka przewodu pokarmowego (2020)

 • Linki

  linkedin.com/in/joanna-ligocka-82861288

 • Grafik przyjęć

Umów wizytę drogą kalendarzy internetowych

Do większości specjalistów możesz szybko i wygodnie umówić wizytę przez Internet. Do niektórych specjalistów obowiązują zapisy telefoniczne.

Zapisy on-line